FB TW GG PIN NWS
BioRank 1329

Koray Avcı (müzisyen)

Doğum tarihi : ??.??.1984
Koray Avcı (müzisyen) kaç yaşında : 34
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Müzisyen
Koray Avcı (müzisyen) doğum yeri : Ankara

Koray Avcı (müzisyen) Biyografisi

Koray Avcı, söylediği şarkılar ile sosyal medyada çok paylaşılan müzisyendir.

Koray Avcı (müzisyen), 1984 yılında Ankara’da doğmuştur. Aslen Erzincan Tercan'lıdır. Muğla Üniversitesi Fizik Mühendisliğinden mezun oldu. Çankaya Üniversitesi İç Mimarlık bölümünde eğitimine devam etmektedir.

Muğla’da üniversite hayatı devamlan bir arkadaşının yanına oturup şarkı söylemesiyle hayatı değişir. O günden sonra sokaklarda şarkı söylerler. Okul bittikten sonra Ankara'ya dönen Koray Avcı, daha önce çıktığı hiç bir yerde sahne alamaz. Bu kez sıra Ankara sokaklarındadır. Bir başka gitarcı arkadaşıyla beraber sokaklarda, hatta toplu taşım araçlarında çalmaya başlarlar. Bir gün metroda söylediği şarkının bir genç tarafından kaydedip paylaşılması ve bu videonun çok ilgi görmesi üzerine, Koray kendi videolarını çekip sosyal medyada yayınlamaya başlar. Sosyal medyada ilgi odağı olur ve paylaştığı videolar ciddi izleme sayılarına ulaşır.

Birçok konser programlarına katıldı. Şarkıları seslendirdiği anda verdiği tebessüm yüzünden kendisine dinleyicileri tarafından konulan "Sesi Gülen Adam" lakabıyla bilinmektedir.

Sesi gülen adam olarak ismini duyuran Koray Avcı; Neşet Ertaş, Volkan Konak, Nurettin Rençber, Ahmet Kaya, Onur Akın gibi birçok sanatçının efsaneleşmiş eserlerini kendi yorumuyla yeniden gün yüzüne çıkarmaktadır.

Koray Avcı, 2015 yılında DokuzSekiz Müzik Plak şirketinden “Aşk ile” adlı ilk solo albümünü çıkardı.

Albümleri :
2015 - Aşk ile


Kaynak:Biyografi.info

Koray Avcı (müzisyen) videoları

Tüm Koray Avcı (müzisyen) videoları

Koray Avcı (müzisyen) albümleri

Tüm Koray Avcı (müzisyen) albümleri

Koray Avcı (müzisyen) için yapılan aramalar

Koray Avcı (müzisyen), Koray Avcı (müzisyen) biyografi, Koray Avcı (müzisyen) hayatı, Koray Avcı (müzisyen) özgeçmişi, Koray Avcı (müzisyen) hakkında, Koray Avcı (müzisyen) doğum yeri, Koray Avcı (müzisyen) fotoğraf, Koray Avcı (müzisyen) video, Koray Avcı (müzisyen) resim, Koray Avcı (müzisyen) kimdir?, Koray Avcı (müzisyen) kaç yaşında?, Koray Avcı (müzisyen) nereli, Koray Avcı (müzisyen) memleketi , Koray Avcı (müzisyen) albümleri