FB TW GG PIN NWS
BioRank 5626

Alp Saul

Doğum tarihi : ??.??.1971
Alp Saul kaç yaşında : 47
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : İş adamı
Alp Saul doğum yeri : İstanbul

Alp Saul Biyografisi

Alp Saul, 1971 yılında İstanbul'da doğan Alp Saul, orta ve lise öğrenimini Robert Kolej’nde tamamladıktan sonra A.B.D.’debulunan University of Virginia’nın Makine Mühendisliği Bölümü’nde eğitim görmüş ve B.S. derecesiyle 1994’te mezun olmuştur. Üniversite öğrenimini tamamladıktan sonra iki arkadaşı ile birlikte Pronet Güvenlik Sistem ve Servis Hizmetleri Ltd. firmasını kurmuştur.
2002 yılında, gelişmekte olan dijital tabela alanında faaliyet gösteren NextGeneration Media Anonim şirketini kurmuştur. Bu şirket alışveriş merkezleri, havaalanları, metro istasyonları gibi halka açık yerlerde, dijital ekranlar üzerinden reklam ve içerik yayını yapmaktadır. 2006 yılında, Pronet Grup güvenlik görevlisi alanına girmeye karar vermiş ve kurulan Pronet Güvenlik Danışmanlık ve Hizmet A.Ş. ile bu alanda aktif olarak rol almaya başlamıştır.

2010 yılının Nisan ayında, Alp Saul, Grupanya’ya yatırım yapmış ve CEO pozisyonu görevini üstlenmiştir. Bugün Grupanya, Türkiye’de İnternet üzerinden satın alma işleminde zirvede yer alan sitelerden biri olmuştur.

2014 yılında kurucusu olduğu NextGeneration Media en büyük yerel outdoor şirketlerinden birine satılmıştır.

Alp Saul günümüzde Pronet’in de aralarında bulunduğu 4 şirketin Yönetim Kurulu başkanlığı görevini yürütmektedir. Aynı zurulu Üyesi (Güvenlik Endüstrisi Sanayicileri ve İşadamları Derneği), TOBB Genç Girişimciler Kurulu yönetim kurulu üyesi (Genç Girişimciler Derneği) ve Endeavour Türkiye Yönetim Kurulu üyesidir. Bunlara ek olarak, yerel YPO bölümü eğitim başkanıdır.

Kendisi 2007 yılında, Ernst&Young tarafından düzenlenen “Yılın Girişimcisi” yarışmasında son 5 finalist arasından seçilmiştir.

Alp Saul evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak:Biyografi.info

Alp Saul için yapılan aramalar

Alp Saul, Alp Saul biyografi, Alp Saul hayatı, Alp Saul özgeçmişi, Alp Saul hakkında, Alp Saul doğum yeri, Alp Saul fotoğraf, Alp Saul video, Alp Saul resim, Alp Saul kimdir?, Alp Saul kaç yaşında?, Alp Saul nereli, Alp Saul memleketi