FB TW GG PIN NWS
BioRank 4293

Ekrem İmamoğlu

Doğum tarihi : ??.??.1970
Ekrem İmamoğlu kaç yaşında : 48
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Siyasetçi
Ekrem İmamoğlu doğum yeri : Trabzon

Ekrem İmamoğlu Biyografisi

28 Eylül 2017 tarihinde yapılan seçimde İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı’na CHP adayı.

Ekrem İmamoğlu, 1970 yılında Trabzon’da doğmuştur. Trabzon Lisesi’nden mezun olana kadar Trabzon’da yaşayan Ekrem İmamoğlu, Üniversite eğitimi için İstanbul’a yerleşerek İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı

Ekrem İmamoğlu, 1992 yılında inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaptı.

2009 yılında CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin rol oynayan İmamoğlu, birçok sivil toplum kuruluşuna üyedir.

1991’den bu yana Beylikdüzü’nde yaşayan Ekrem İmamoğlu, Dilek İmamoğlu ile evlidir. 3 çocuğu vardır.

Kadir Topbaş’ın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı’ndan istifa etmesinden ardından 28 Eylül 2017 tarihinde yapılan seçimde CHP tarafından yapılan açıklamayr Belediyesi için gösterdiği aday Ekrem İmamoğlu oldu.

28 Eylül 2017 tarihinde yapılan seçimde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak AKP'nin adayı Mevlüt Uysal seçildi.

Kaynak:Biyografi.info

Ekrem İmamoğlu hakkında haberler

Tüm Ekrem İmamoğlu haberleri

Ekrem İmamoğlu videoları

Tüm Ekrem İmamoğlu videoları

Ekrem İmamoğlu için yapılan aramalar

Ekrem İmamoğlu, Ekrem İmamoğlu biyografi, Ekrem İmamoğlu hayatı, Ekrem İmamoğlu özgeçmişi, Ekrem İmamoğlu hakkında, Ekrem İmamoğlu doğum yeri, Ekrem İmamoğlu fotoğraf, Ekrem İmamoğlu video, Ekrem İmamoğlu resim, Ekrem İmamoğlu kimdir?, Ekrem İmamoğlu kaç yaşında?, Ekrem İmamoğlu nereli, Ekrem İmamoğlu memleketi