FB TW PIN NWS

Zumba

Zumba Dansıyla Nasıl Kilo Verilir
Son günlerde zumba danslı ile zayıflayın adıyla haberler çıkmakta. Peki zumba dansı nedir, zumba dansıyla nasıl zayıflanır hep beraber inceleyelim.
Latin Amerika’dan gelen bu dans, form tutarken eğlenmek isteyenler için birebir. Fitness ile Latin danslarını birleştiren zumbayı, geleneksel egzersizlerin aksine sıkılmadan saatlerce yapabilirsiniz. Zumba çok iyi bir kardiyovasküler aktivitedir. Vücut sürekli hareket halinde, ritme göre dans eder ve bunun sonucunda yüksek kalori kaybına yol açar.
Kilo verme hızı
Zumba yavaş, hızlı ve düzensiz birçok ritim barındıran bir egzersizdir.Yavaş ritimler size dinlenme periyodları sağlar. Bu tip antrenmanın amacı çok kalori harcamak ve hatta vücut metabolizmasını aktiviteden 4 saat sonra bile hızlı ve yüksek tutmaktır.
Yağ yakar
Zumba kalp atışlarınızı, dolayısıyla da metabolizmanızı hızlandırır. Daha hızlı metabolizma ise egzersiz yapmazken bile yağ yakmanıza yardımcı olur. Enerjik hareketleri sayesinde serotonin ve dopamini üretmenizi sağlar, stresten uzaklaştırır.
Disiplin oluşturur ve mutlu eder
Eğer rutin bir egzersize alışırsanız ve bundan zevk alırsanız, hayatınızdaki diğer şeylerden de zevk alabilirsiniz. Mesela kilo vermek için yaptığınız Zumbanın yanında uygulanan diyet göze batmaz.
Zumba yapmak için kendinizi zorlamazsınız çünkü çok eğlencelidir. Canlı ritimleri sayesinde stresli ve üzgün olarak başlasanız bile huzur dolu ayrılırsınız.