FB TW PIN NWS
BioRank 1090

Yağız Aydoğan

Doğum tarihi : 22.Mart.1991
Yağız Aydoğan kaç yaşında : 30
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
Yağız Aydoğan doğum yeri : İstanbul /Türkiye

Yağız Aydoğan Biyografisi

Yağız Aydoğan Tiyatro ve Sinema oyuncusu. 22 Mart 1991 tarihinde İstanbul'da doğan, Aydoğan, ilk oyunculuk eğitimi ve sahne deneyimini 2006-2007'de Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde, Çanakkale (Asker) ve Mehmetçik Mehmet (Halüsinasyon/Asker) oyunlarıyla adım attı.
2017-2018 yıllarında yeniden , "M.E.B” bağlı Oyunculuk kurumun da Tiyatro, Sinema ve Televizyon Oyunculuğu eğitim alarak Radyo/Televizyon bölümünden mezun oldu. Aynı zamanda drama eğitmeni olan Aydoğan, yazarlığa merakı ile "Kalan Edebiyat Antolojisi Kitabına da " Zengin Olmak" adlı şiiri de bulunmaktadır. Müzik ile de ilgilenen Aydoğan, İzi Eli'den elektro gitar ve müzik dersleri de almıştır.

Arap sanatçı Jalal Al Zain’in klibinde bir Genel Cerrahı canlandırıp, bununla beraber Payitaht, Çukur, Yemin ve Tek yürek gibi dizi projelerin de bölüm oyunculuğu yaptı. Aydoğan, beyaz perdeye 2019 yapımı olan Deney adlı sinema filminde ”Süleyman” karakterini canlandırarak adım atmıştır.

Filmleri ve Dizileri:
Oyuncu :
2019 - Deney (Süleyman) (anacast) (sinema filmi)
2019 - Yemin (Silah Kaçakcısı) (TV Dizisi)
2019 - Tek Yürek (İç mimar) (TV Dizisi)
2019 - Geçmis Olsun (Sinema Filmi)
2018 - Tehlikeli Karım (Barmen) (TV Dizisi)
2018 - Jet Sosyete (Gitarist ) (TV Dizisi)
2018 - Ağlama Anne (Resepsionist ) (TV Dizisi)
2017 - Çukur (İkinci Kaptan) (TV Dizisi)
2017 - Payitaht Abdülhamit (Kabadayı) (TV Dizisi)
2017 - Fi (Polis) (TV Dizisi) 2017


Kaynak:Biyografi.info

Yağız Aydoğan filmleri

  • Deney Deney

    Gösterim tarihi : 1 Kasım 2019


    Yönetmen : Birol Kurt

    Senarist : Serkan Aygören

    Oyuncular : Selçuk Kılıç, Serdar Yıldırım, Ercüment Fidan, Büşra Acar, Emel Genç, Denizhan Seçer, Yağız Aydoğan, Hamdi Gürbüzoğlu, Bedirhan Barışer

Tüm Yağız Aydoğan filmleri

Yağız Aydoğan için yapılan aramalar

Yağız Aydoğan, Yağız Aydoğan biyografi, Yağız Aydoğan hayatı, Yağız Aydoğan özgeçmişi, Yağız Aydoğan hakkında, Yağız Aydoğan doğum yeri, Yağız Aydoğan fotoğraf, Yağız Aydoğan video, Yağız Aydoğan resim, Yağız Aydoğan kimdir?, Yağız Aydoğan kaç yaşında?, Yağız Aydoğan nereli, Yağız Aydoğan memleketi