FB TW PIN NWS
Never Back Down

Never Back Down (2008)

Türkçe adı : Asla Pes Etme
Yönetmen : Jeff Wadlow
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Mandalay Pictures
Oyuncular : Sean Faris (Jake Tyler), Amber Heard (Baja Miller), Cam Gigandet (Ryan McCarthy), Evan Peters (Max Cooperman)
Gösterim tarihi :
Türü : Aksiyon / Dram
Süre : 1 saat, 50 dakika
Ülke : ABD
Websitesi : www.neverbackdownthemovie.com...

Zorlukları yenmek istiyorsan, asla pes etme!

Film Özeti

Iowa’dayken futbol takımının yıldızı olan Jake (Sean Faris), yeni geldiği Orlando’da eski popülaritesinden uzaktır. Sessiz, mesafeli, çekingen tavırları ve hayatın bir parti olarak algılandığı Orlando için yakışıksız giyimi, uzun süre arkadaşsız kalmasına sebep olur. Babasını yeni kaybetmiş olmanın acısını da hala derinden hissetmektedir.

Jake’in hayatı, okulun en güzel kızı olan Baja (Amber Heard) ile tanışmasıyla değişir. Baja’nın teklifiyle katıldığı partide Ryan (Cam Gigandet) adlı saldırgan ruhlu gençle istemeden de olsa kavga etmek zorunda kalır. Dövüşü kaybedince horgörülür. Ciddi bir hayal kırıklığı yarayan Baja başta olmak üzere çevresindeki herkes ona mesafeli davranmaktadır. Ama sınıf arkadaşı Max (Evan Peters), Jake’teki şampiyon ruhunu hissederek ona MMA adı verilen savunma sanatları sporunu anlatır ve bu sporu öğrenmesi için onu kendi koçu lan Jean Roqua’ya (Djimon Hounsou) götürür.

Jake MMA’i öğrendikçe, onun sadece bir sokak dövüşü olmadığını, bunun ötesinde bir sanat olduğunu farkeder. Artık hedefi MMA’yi ustalık düzeyinde öğrenmektir. Roqua onu himayesi altına almıştır; ama başarı ancak disiplinli çalışmayla gelecektir. Bu kararlılığı Jake’e sadece zafer kazandırmakla kalmayacak, varolma amacını belirlemesini de sağlayacaktır...

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları