FB TW PIN NWS
Nocturna

Nocturna (2007)

Türkçe adı : Gece ve Pisiler
Yönetmen : Adrià García, Víctor Maldonado
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Animakids Productions
Oyuncular : Imanol Arias (Pastor de gatos), Natalia Rodríguez (Estrella Polar), Carlos Sobera (Sr. Moka)
Gösterim tarihi :
Türü : Fantastik / Animasyon
Süre : 1 Saat, 20 Dakika
Ülke : İspanya
Websitesi : movies.filmax.com/nocturna...

Film Özeti

Yetimhanede büyüyen ve karanlıktan korkan Tim’in bu korkusunun tek ilacı, yıldızların ışığıdır. Bir gece, korkusu onu yetimhanenin çatısına götürdüğünde Tim en sevdiği yıldızın yok olduğunu fark eder. Ne yazık ki bu, yok olan son yıldız da olmayacaktır.

Tim kendi sadık kedisi Tobermory ile birlikte, geceleri çocukların rahatça uyuyabilmelerini sağlamaya çalışan Kedi Shepherd isimli garip bir karakterle tanışır. Tim’in uyumaya niyeti yoktur. En sevdiği yıldızına dünyada her şeyden daha çok ihtiyacı vardır ve onu tekrar gökyüzünde parlarken görmek için ne gerekirse yapmaya hazırdır.

Bunun için Shepherd’I, gecenin koruyucusu Moka’ya (Carlos Sobera) gitmeye ikna eder. Birlikte, yıldızları tekrar gökyüzüne getirmek için Moka’ya yalvarırlar. Moka da onların bu ricasını kırmaz. Böylece Tim, Shepherd ve Tobermory, yüzlerce yaratığın geceyi oluşturmaya çalıştığı Nocturna’da zamana karşı yarışmaya başlarlar. Ama geceyi ve Nocturna sakinlerini tehlikeye atan bir tehdit olduğunu ve bilmeden tüm bunlara sebep olanın Tim olduğunu fark etmekte gecikmeyeceklerdir...

Victor Maldonado ve Adrian Garcia’nın birlikte yönettiği fantastik animasyon “Gece ve Pisiler”in orijinal seslendirme ekibinde Imanol Arias, Natalia Rodríguez ve Carlos Sobera görev almış. İspanyol yapımı filmin senaryosunu Adrià García, Víctor Maldonado ve Teresa Vilardell yazmış.

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları