FB TW PIN NWS
Rambo

Rambo (2007)

Türkçe adı : John Rambo
Yönetmen : Sylvester Stallone
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Rogue Marble
Oyuncular : Sylvester Stallone (John Rambo), Julie Benz (Sarah), Paul Schulze (Michael Burnett), Ken Howard (Arthur Marsh)
Gösterim tarihi :
Türü : Gerilim / Dram / Aksiyon
Süre : 1 saat, 31 dakika
Ülke : ABD
Websitesi : movies.break.com/rambo...

Kahramanlar asla ölmez.

Film Özeti

Serinin son filminin üzerinden 20 yıl geçmiştir. Kuzey Tayland’a yerleşmiş olan John Rambo (Sylvester Stallone), Salween Nehri üzerinde çalışan bir bot işletmektedir. Tayland-Burma sınırında (Myanmar) devam eden ve dünyanın en uzun sürmüş sivil savaşlarından olan Burma-Karen mücadelesi 60. yılına girmiştir.

Dağlarda, ormanlarda balık tutarak, avladığı zehirli yılanları satarak geçinen, yalnız ve basit bir hayat süren Rambo, savaşmayı, asilerin ya da barış gönüllülerinin peşinden gitmeyi çoktan bırakmıştır. Bu durum bir grup insan hakları misyonerinin gelip Amerikalı nehir rehberi John Rambo’yu aramaya başlamasıyla değişir.

Sarah ve Michael Burnnett (Julie Benz ve Paul Schulze) Rambo’ya ulaştıklarında, Burma ordusunun geçen yıldan beri mülteci kamplarına bağlanan yollar üzerine mayın döşediğini ve bu yüzden karayolu ile yolculuk yapmanın artık çok tehlikeli bir hal aldığını anlatırlar. Rambo’dan istedikleri, kendilerine Salween nehri boyunca rehberlik yapması, misyonerlerle beraber tıbbi yardım malzemelerini ve gıda desteğini sağ salim Karen kamplarına ulaştırmasıdır. Rambo başta Burma’yı baştan başa geçmeyi zorunlu kılacak bu teklifi reddetse de, sonunda Sarah, Michael ve ekibiyle beraber yola koyulur…

Aradan iki hafta geçmeden rahip Arthur Marsh Rambo’yu bulur ve kendisine yardım ekibinden hiçbir haber alınamadığını, elçiliğin ekibin yerini tespit edemediğini anlatır. Amerikan Ordusu Rambo’yu Vietnam’da bir süper silah olarak eğitmiştir. Aradan yıllar geçmiş olsa da, bu yalnız savaşçının bu durumda ne yapması gerektiği açıktır...

Oyuncu Biyografileri

Seri filmler

Ziyaretçi yorumları