FB TW PIN NWS
Ready Player One

Ready Player One (2018)

Türkçe adı : Başlat
Yönetmen : Steven Spielberg
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım :
Oyuncular : Tye Sheridan, Olivia Cooke, Ben Mendelsohn
Gösterim tarihi :
Türü : Aksiyon / Bilim Kurgu / Macera
Süre : 2s 20dk
Ülke : ABD
Websitesi :

Yönetmen Steven Spielberg bilimkurgu aksiyon macera filmi ‘‘Ready Player One” ile ekranlara geliyor. Film Dünya çapında bir fenomen haline gelmiş Ernest Cline’in aynı adlı çok satan romanından esinlenilmiştir.

Film Özeti

Ailesini küçük yaşta kaybeden Wade Watts, gerçek dünyanın sıkıntılarından kaçmak için zamanını The Oasis adlı bir oyun evreninde geçirir. Oyunun milyoner kurucusu oyun evreninin içine bir anahtar saklamıştır ve öldüğünde tüm servetini ve oyunun kontrolünü bu anahtarı bulana vadetmektedir. Wade de bu macera dolu hazine avının peşine düşmüştür. Bir süre sonra her şey bir oyun olmaktan çıkıp acımasız bir rekabete dönüşür. Zira şirket hissedarları ve paragöz oyuncular hazineye herkesten önce ulaşabilmek için diğer yarışmacıları saf dışı bırakmak için her şeyi yapmaya hazırdır...

Yönetmenliğini başarılı yönetmen Steven Spielberg'ün üstlendiği ve senaryosunu Ernest Cline'ın kaleme aldığı Ready Player One'ın başrolünde Tye Sheridan ve Olivia Cooke yer alıyor.

Film 2045 yılında Dünya’nın kaosun uçurumunda ve yok olmanın eşiğindeyken başlıyor. Fakat insanlar, eksantrik ve muhteşem James Halliday(Mark Rylance)'in yarattığı büyüyen sanal gerçeklik evreni OASIS’de bir kurtuluş bulur. Halliday öldüğünde büyük servetini OASIS’te sakladığı dijital paskalya yumurtasını bulan insana devredeceği için tüm Dünya’yı rekabet dolu bir yarışmaya sokar. Şansı olmayan genç kahraman Wade Watts (Tye Sheridan) bu yarışmaya katılmaya karar verir ve kendini gizemin, tehlikenin, keşifin fantasiktik evreninde zorlu hazine avında bulur.

Steven Spielberg’in yönettiği filmin senaryosu Zak Penn ve Ernest Cline’a ait. Filmin yapımını Spielberg, Donald De Line, Kristie Macosko Krieger ve Dan Farah üstleniyor. Yönetici yapımcılığını ise Adam Somner, Daniel Lupi, Chris DeFaria ve Bruce Berman.

Filmin önemli oyuncular şöyle sıralanıyor : Tye Sheridan (“X-Men: Apocalypse,” “Mud”), Olivia Cooke (“Me and Earl and the Dying Girl,” “Bates Motel”), Ben Mendelsohn (“Rogue One – A Star Wars Story,” “Bloodline”) ve T.J. Miller (“Deadpool,” “Silicon Valley”), Simon Pegg (the “Star Trek” filmleri, the “Mission: Impossible” filmleri) ve Oscar ödüllü Mark Rylance (“Bridge of Spies,” gelecek film “Dunkirk”).

Oyuncu Biyografileri

Ready Player One fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları