FB TW PIN NWS
Replikalar

Replikalar (2019)

Türkçe adı : Replikalar
Yönetmen : Jeffrey Nachmanoff
Senarist :
Yapım / Dağıtım :
Oyuncular : Keanu Reeves, Alice Eve, Thomas Middleditch, Emily Alyn Lind, John Ortiz, Emjay Anthony, Nyasha Hatendi, Aria Lyric Leabu
Gösterim tarihi :
Türü : Bilim Kurgu
Süre : 1s 47dk
Ülke : ABD
Websitesi :

Keanu Reeves sevenler fazla aksiyon içermeyen bir bilim kurgu seyredeceklerini bilerek gitmeliler Replikalar’a.

Film Özeti

Replika, yani klonlanmış, kopya demek. Bir nöro bilimci olan William Foster, arkadaşlarının çağırdığı biçimiyle Bill, Porto Rico’da bir bilim laboratuarında robotlara biyolojik olarak ölmüş bir insanın beynini nakletmek için uğraşmaktadır. Mükemmel denilebilecek bir biçimde yapılmış robota, ölmüş bir savaş pilotunun bütün bilgilerini içeren beynini yüklemek ne kadar büyük zaman kazandırır, karlı bir proje değil mi? Ama bir tür organ nakli başarısızlığı, doku reddi gibi, her deneyde sıkıntı yaratır.

Getirilen “donör”ler savaşta “ölüm”ü gerçekleşmiş askerlerdir. Dokuları tamamen kaybolmuş, organları iflas etmiş, yaşama şansı yok, ama. Ama beyin ölümü gerçekleşmemiş!!! Çünkü asıl alınmak istenen beyni! Hani şu anda yapılanın tam tersi? Yaklaşan yılbaşı tatili için ailesiyle bir tekne gezisi planlayan Bill, üç çocuğu ve doktor olan eşiyle birlikte arabayla yola çıkar. Ne yazık ki aklı başarısız geçen son deneyinde ve muhtemelen yenilenmeyecek olan kontratındadır; yağmur ise çok fazladır. Arabaları kaygan yolda takla atar ve nehre yuvarlanırlar!

Başarılı nörobilimci William Foster, işine ve ailesine tutkuyla bağlı olan bir adamdır. Emeklerinin karşılığını almak için uğraşan bilim adamı büyük bir proje üzerinde çalışmaktadır. Bir insan zihnini başarılı bir şekilde bilgisayara aktarabilmenin eşiğindeki adamın dünyası, ailesinin hayatını kaybettiği bir trafik kazası ile altüst olur. Onları diriltmek için çaresizce uğraşan Foster, ailesinin klonlarını yaratmak için meslektaşı Ed Whittle ile çalışmaya başlar. Ancak kaybettiği 4 kişilik ailesinden yalnızca 3 kişiyi geri getirebilme şansı olduğunu anladığında büyük bir karar vermek zorunda kalacaktır...

Bilim kurgu sinemasının temel taşlarından olan The Matrix, aksiyon filmi Hız Tuzağı ve özgürlüğü iliklerinize kadar hissettiren Point Break /Kırılma Noktası gibi yapımlarla akıllara kazınan, son yıllarda ise şık aksiyon John Wick serisi ile sinemalarımızda arz-ı endam eden başarılı oyuncu Keanu Reeves'in başrolünü üstlendiği bilim kurgu filminin yönetmen koltuğunda 2008 yapımı “Hain” filmiyle tanınan Jeffrey Nachmanoff oturuyor.

William Foster rolünü üstelenen Keanu Reeves'e Alice Eve, Thomas Middleditch, Emily Alyn Lind, John Ortiz, Emjay Anthony, Nyasha Hatendi ve Aria Lyric Leabu gibi isimler eşlik ediyor.

Oyuncu Biyografileri

Replikalar fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları