FB TW PIN NWS
Tropa De Elite

Tropa De Elite (2007)

Türkçe adı : Özel Tim
Yönetmen : José Padilha
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Zazen Produções
Oyuncular : Wagner Moura (Nascimento), Caio Junqueira (Neto), Andre Ramiro (André Matias), Milhem Cortaz (Fábio)
Gösterim tarihi :
Türü : Gerilim / Dram / Aksiyon / Suç
Süre : 1 saat, 58 dakika
Ülke : Brezilya
Websitesi : www.tropadeeliteofilme.com.br/...

Berlin’in en iyisi...

Film Özeti

1997, BrezilyaKatoliklerin dini lideri Papa Jean Paul II’nin Rio de Janeiro’yu ziyareti yaklaşmaktadır. Papa’nın kenti ziyareti öncesinde varoşlarda hareketli günler yaşanmaktadır.

Özel Polis Operasyonları Timi (BOPE) lideri Yüzbaşı Nascimento (Wagner Moura), Papa’nın ziyaret etmesi muhtemel bölgelerin yakınında yer alan, suç oranı çok yüksek, tehlikeli banliyölerde uyuşturucu tacirlerine darbe indirmekle görevlendirilir.

Ama çocuğunun doğumunun yaklaşması nedeniyle Nascimento, BOPE’den ayrılmaya ve ailesi için daha güvenli bir iş bulmaya karar vermiştir. Bu nedenle, kendisinin yerini alabilecek bir aday bulması gerekmektedir.

Öte yanda, idealist arkadaşlar Neto ile Matias, Askeri Polis güçlerine katılmışlardır. İkisinin de amacı dürüst birer polis memuru olup suçlularla mücadele etmektir. Ancak Askeri Polis teşkilatında karşılarına çıkan manzara, yozlaşma, yetki yetersizliği, yetenek eksikliği ve saçma bürokrasiden ibaret olur. Morro da Babilonia’da yaşanan ciddi bir kazadan sonra ikisi de BOPE’a katılmaya karar verir.

Yüzbaşı Nascimento, Neto ve Matias’ın (Caio Junqueira ve Milhem Cortaz) yaşamları, önce katı eğitim döneminde, sonra da uyuşturucu tacirleriyle girişilen mücadele esnasında kesişir. Nascimento, başta yerini bırakacağı çaylağın Neto olduğunu düşünür. Ancak genç adamın hesapsız kitapsız atılganlığı nedeniyle tercihini değiştirmeyi düşünmeye başlar. Şimdi Neto’dan daha kültürlü olan Matias doğru seçim gibi gözükmeye başlamıştır; ama onun da yürekliliğini kanıtlaması gerekmektedir...

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları