FB TW GG PIN NWS
Ahbap, Memleketim Nerede?

Ahbap, Memleketim Nerede?

Yazar :
Yayıncı : BABIALİ KÜLTÜR YAYINCILIĞI
Yayın tarihi :
ISBN : 9758486667
Sayfa sayısı : 278 sayfa
Kategori : Siyaset » Aktüel Siyaset

Konusu

O sadece şimdiye kadar yapılmış en muhteşem Oscar ödülü kabul konuşmanın sahibi değil, aynı zamanda 21. yüzyılın ilk büyük gerçeğiydi; "Uyduruk bir zamanda yaşıyoruz, uyduruk bir seçimin sonuçlarına göre, uyduruk bir başkan seçildi. Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki bizi uyduruk sebeplerden ötürü savaşa gönderen bir adamımız var." Selam ver Michael Moore. Seni alkışlıyoruz, dediklerin doğruydu.
- London Daily Mirror -

Michael Moore on iki yıldan fazla bir zamandır memleketin gayrı resmi skandallar şairi olarak hizmet etmektedir. Amerika Şirketi'nin yozlaşmasını, açgözlülüğünü, küstahlığını, bütün kirli çamaşırlarını ortaya döküyor; Washington politikalarının ahmaklığını ve iki yüzlülüğünü hicvediyor.
- U.S. Catholic -

Michael Moore doğrusu iyi hırpalamaktadır. O Amerika'daki tutucu sistemin sırtına vurulmuş bir darbedir. Ne zamandan beri liberallerin aradıkları, ısı güdümlü öldürücü bir silahtır. Öfkeli olmaktan çok komiktir; gösteri dünyasının adamı olmaktan çok sokağın adamıdır. Önümüzdeki seçimlerde, şu anda Howard Dean'e bağış toplamak üzere sıraya giren Oscar törenindeki o göz kamaştırıcı insanlardan daha önemli bir faktör olacaktır.
- Frank Rich, The New York Times -

Yazarı kimdir?