FB TW PIN NWS
Cennet Cehennem Var mı?

Cennet Cehennem Var mı?

Yazar :
Yayıncı : NOKTA YAYINLARI
Yayın tarihi :
ISBN : 9944174756
Sayfa sayısı : 320 sayfa
Kategori : İslam » Günümüz İslam Düşüncesi

Konusu

İNSANLARIN EN ÇOK MERAK ETTİĞİ CENNET VE CEHENNEM KAVRAMLARI İLK DEFA BU KADAR KAPSAMLI BİR BİÇİMDE ELE ALINDI

BİR SOLUKTA OKUYACAĞINIZ VE HERKESİN KÜTÜPHANESİNDE BULUNMASI GEREKEN BİR BAŞYAPIT
* Vücudumuzdaki trilyonlarca hücrenin her birinin içerisinde birer kopyamız olan Dna molekülü saklıdır. Saçta, deride, kanda, kemiklerde ve diğer tüm hücrelerimizde... Dna, bedenimizin yeniden inşa edilmesi için gereken tüm bilgilere sahiptir. Beden toprakta çürüse bile geride Dna kalır, o nedenle bilim adamları binlerce yıl önce ölmüş kişilerin Dna molekülleri üzerinde araştırma yapma imkanı bulabilmektedir. Ayrıca bildiğiniz gibi son yıllarda Dna sayesinde canlıları klonlama (kopyalama) deneyleri yapılmaktadır. Peki kıyamet günü diriliş de fiziki bedenle mi olacak?

* Kur'an-ı Kerim'de uyku ile ölüm arasındaki benzerliğe dikkat çekilir. İlginçtir ki, bilim dünyası da halen "Gerçeküstü görüntüler rüyalarımıza nereden geliyor?" sorusuna yanıt aramaktadır. Çünkü rüyalar sadece yaşayıp etkilendiğimiz olaylardan ibaret değildir. Yani bilinçaltının dışa vurumu, rüyaların sadece bir bölümünü oluşturmaktadır. Nitekim çoğumuz daha önce hiç karşılaşmadığı bir yüzü veya hayal edemeyeceği bir yeri mutlaka rüyasında görmüştür. Uykuda gözleriniz kapalı olduğu halde tüm renkleri algılarsınız ve dokunmadığınız halde dokunduğunuzu hissedersiniz. Benzer biçimde ameliyat masasında anestezi (narkoz) altındaki bazı hastaların da bedenlerini hissetmedikleri halde ameliyathanede olup biteni algıladıkları kayıtlara geçmiştir. Peki uyku esnasında ruh nereye yolculuk ediyor?

* Görüntülerimizi oluşturan ışık parçacıkları yani fotonlar yok olmazlar, uzayın sonsuz derinliğine doğru hızla yol alırlar. Örneğin uydu fotoğrafları da yeryüzünden yansıyan bu ışık parçacıklarının yani görüntülerimizin yakalanmasından ibarettir. Bizlerden yansıyan bu ışık tanecikleri adeta birer parçamız gibidir. Peki meleklerin her yaptığımızı kaydediyor olmasının bu parçacıklarla bir ilgisi var mı?
* Cennete giden zorlu yol, insanlara ve hayvanlara merhamet gösterip yardım etmekten mi geçiyor?

İslam alimlerinin görüşlerinden ve hadislerden derlediğimiz bu kitapta hadislere ve rivayetlere yer verdik; fakat okuyucunun öncelikli olarak güvenilirliği kesin olan Kur'an ayetlerini esas almasını tavsiye ediyoruz.

Yazarı kimdir?