FB TW PIN NWS
Teğmen Çelebi

Teğmen Çelebi

Yazar :
Yayıncı : TOGAN YAYINCILIK
Yayın tarihi :
ISBN : 9944337588
Sayfa sayısı : 376 sayfa
Kategori : Edebiyat » Biyografi-Otobiyografi

Konusu

Teğmenim seni kimler tutukladı. Nasıl bir dünyaya düştük ‘asker’ tutuklanır halkının haberi olmaz, aydınları konuşmaz yazarları yazmaz.
Mahpus damlarında bu coşku dolu satırların gücünü sana kim verdi? Fareler mi işgal etti ülkemizi, tahta kuruları mı? İşgal edenler aklı duyguyu kemirerek ilerliyor. Üç beş cahili kandırırlar… Belki, bilmiyorlar bizim aklımız yağmurda ıslanmaz güneşte solmaz rüzgarda uçmaz, bizim aklımızı inşa eden, “Bağımsızlık”.
Birkaç ajan gazeteci, birkaç karanlık cemaatle Anadolu’yu midelerine indireceklerini sananlar sadece komiktirler. Yüzleri kızarmadan bu kadar yalan artık düpedüz ihanettir.
Ekranlarda her akşam ihanetten zevk alan, sırıtan suratlarını seyrediyoruz. İfrit suratlarında onur diye ahlak diye bir damlacık insanlık ilacı yok.
Ve sen teğmenim canlı canlı gösterdin onlara, duygularını bir askerin hiçbir zaman esnemediğini, bir kaç mısranla biraz daha derine gömdün sinsi yılanları bataklığına.
Cemaatler ve karanlık çeteler deşilmiş bağırsaklarını boşaltıyor üstünüze iftiralarla.
Bütün alayı şehit olmuş 57. alaydan duydunuz işte canlı canlı selamları var, tarihin en büyük meydan muharebelerinde tek bir kıvılcımından bir millet ortaya çıkaran Türk Ordusu’nun gerekirse bir büyük meydan savaşına yine hazırız diyen Mustafa Kemal’lerin sesi var…

Nihat Genç

Yazarı kimdir?