FB TW GG PIN NWS
BioRank 1281

Ece Üner

Doğum tarihi : ??.??.1981
Ece Üner kaç yaşında : 38
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : TV sunucusu
Ece Üner doğum yeri : İstanbul

Ece Üner Biyografisi

Özge Ece Üner, 1981 yılında İstanbul’da doğmuştur. Bir zamanlar CNN Türk'ün Genel Müdürü olan babasının adı Dinç Üner’dir. Koç Özel Lisesi'nden mezun oldu. Sonra da Koç Üniversitesi tarih ve Sosyoloji bölümünü okuyarak mezun oldu. Öğrenciliği sırasında NTV'de stajyerliğe başladı.
Paris'te Sorbonne Üniversitesi'nde Fransızca dil eğitimi, Brüksel'de ise Avrupa Birliği konusunda eğitim aldı.

2003'te NTV'de Avrupa Birliği muhabiri olarak çalıştıktan sonra 2006'da NTV'den ayrıldı, 4 ay kadar Star TV'de muhabirlik yaptı. 2006 Nisanında CNN Türk'e geçerek, spor servisinde hafta sonu spor haberlerini sundu. Mart 2007'de CNN Türk'te Orkun Yazgan ile birlikte “Yeni Gün” isimli haber programını sundu.

Uzun bir süre CNN Türk'te çalıştıktan sonra Ağustos 2009'da Habertürk'e geçti. 2010 yılında “Olduğu Gibi” adlı tartışma programını, 2011 yılında ise “Akşam Raporu” isimli haber programını sunmaya başladı. 2012 yılından beri “Enine Boyuna” isimli programı hazırlayıp sundu.

Ece Üner, 8 Şubat 2013 tarihinde CNN Türk spikerlerinden Deniz Bayramoğlu ile Roma'da evlendi.

Ece Üner, 6 Ocak 2014 tarihinden itibaren Erhan Çelik’in yerine Show Tv hafta içi Ana Haber sunuculuğu görevine gelmiştir.

TMSF'den Ciner Grubuna devredilen Show Tv'deki işine , 9 Haziran 2015 tarihinde son verildi. Ece Üner'in yerine Jülide Ateş getirildiği belirtildi. 8 Ocak 2018 tarihinde Jülide Ateş Show Ana Haberden ayrılınca yerine 10 Ocak 2018 tarihinde tekrar Ece Üner getirildi.

Kaynak:Biyografi.info

Ece Üner kitapları

  • Olduğu Gibi Olduğu Gibi

    Yarın tarihi : 2015-09-04


    Yayınevi : BOYUT YAYIN GRUBU


    Edebiyat » Şiir (yerli)

Tüm Ece Üner kitapları

Ece Üner için yapılan aramalar

Ece Üner, Ece Üner biyografi, Ece Üner hayatı, Ece Üner özgeçmişi, Ece Üner hakkında, Ece Üner doğum yeri, Ece Üner fotoğraf, Ece Üner video, Ece Üner resim, Ece Üner kimdir?, Ece Üner kaç yaşında?, Ece Üner nereli, Ece Üner memleketi