FB TW PIN NWS
BioRank 7549

Eflatun (müzisyen)

Doğum tarihi : 22.Şubat.1979
Eflatun (müzisyen) kaç yaşında : 41
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Meslek : Müzisyen
Eflatun (müzisyen) doğum yeri : İzmir

Eflatun (müzisyen) Biyografisi

Eflatun (müzisyen), gerçek adı; Oğuz Kaan Özdemir’dir. 22 Şubat 1979 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu. Müzik eğitimini dünyanın en zor çalgılarından biri olan Korno bölümünde tamamladı. Müzikal kariyeri, İzmir Senfoni, İzmir Opera ve son olarak da Antalya Opera Orkestralarında çalışmasıyla başladı.
Daha sonra Antalya Opera Orkestrasından istifa ederek İstanbul’a geldi. Albüm çalışmalarına başladı. 2010 yılında ilk albümü "Cennette Bir Akşamüstü"nün aynı ismi taşıyan çıkış parçasında mors alfabesini kullanarak dünyada bir ilke imza attı.

Oğuz Kaan Özdemir’in bestelerini Gülben Ergen, Mustafa Ceceli, Mustafa Sandal ve Burcu Güneş gibi birçok sanatçı yorumladı.

2012 yılında ikinci albümü "Çıkmaz Sokaklar" yayınlandı ve aynı adlı şarkıyı Burcu Güneş ile seslendirdi.

Eflatun; Tan Sağtürk Akademi Çekmeköy’de “Bestecilik Atölyesi” bölümünde genç yeteneklere yardımcı oldu.

Albümleri :
2010 - Cennette Bir Akşamüstü
2012 - Çıkmaz Sokaklar


Kaynak:Biyografi.info

Eflatun (müzisyen) için yapılan aramalar

Eflatun (müzisyen), Eflatun (müzisyen) biyografi, Eflatun (müzisyen) hayatı, Eflatun (müzisyen) özgeçmişi, Eflatun (müzisyen) hakkında, Eflatun (müzisyen) doğum yeri, Eflatun (müzisyen) fotoğraf, Eflatun (müzisyen) video, Eflatun (müzisyen) resim, Eflatun (müzisyen) kimdir?, Eflatun (müzisyen) kaç yaşında?, Eflatun (müzisyen) nereli, Eflatun (müzisyen) memleketi