FB TW PIN NWS
BioRank 27

Ekin Olcayto

Doğum tarihi : ??.??.1975
Ekin Olcayto kaç yaşında : 45
Kilo & Boy :
Burcu :
Ekin Olcayto doğum yeri : İstanbul

Ekin Olcayto Biyografisi

Kanaltürk ana haber sunuculuğunu yapmaktadır.

Ekin Olcayto, 1975 yılında İstanbul’da doğmuştur.

Ekin Olcayto, 1993 yılında Best FM’de radyoculuk ile profesyonel yaşamına başladı. Ertesi yıl önce Star TV’de program yapmaya başladı. 2009 yılına kadar 16 yıl boyunca Show Radyo'da “Abuk Prenses” programını yaptı. Aynı zaman içinde bir yandan Star TV, Kanal D ve Show TV kanallarında programcılık, Kandemir Konduk tiyatrosunda oyunculuk yaptı. Burada TRT’nin dikkatini çeken Ekin Olcayto, TRT’de Sabah Kuşağı, Yılbaşı, Eurovision ve Haftasonu programlarını yaptı.

2000 yılında NTV’den aldığı teklif ile haberciliğe başladı. 3 yıl boyunca NTV’de haberleri sundu. Cine 5’te ve Kanal 1’de Ana Haber spikerliği yaptı. 2000 yılında "DİALOG BAŞARI ÖDÜLÜ"ne layık görüldü.

Ardından Cine 5'te ve Kanal 1'de Ana Haber spikerliği yaptı.

Ekin Olcayto, 6 Temmuz 2011 tarihinde reklamcı Levent Yıldırımtürk ile evlendi. 2014 yılında boşandı.

2008-2016 yılları arasında Kanaltürk Ana Haber Spikerliği yaptı. Can Gürzap ve Arsen Gürzap’ın kurucusu olduğu Dialog Anlatım ve İletişim Okulu'nda eğitmenlik yapmaktadır. Ayrıca İpek Üniversitesi’nin içinde açılan İstanbul Sinema Akademisinde de spikerlik ve sunuculuk dersine öğretmen olarak girmektedir.

2016 yılında CNN Türk'de aktüel konuların ele alındığı "Bazı Şeyler" adlı Sohbet-Tartışma programını hazırlayıp sundu.

2018 yılından beri Haber Global ailesinde Sanat Durağı isimli Kültür Sanat programını sunmaya devam ediyor.

Aynı zamanda 2009 yılından beri, Dialog Anlatım ve İletişim Okulu'nda eğitmenlik yaparak 25 yıllık deneyimini öğrencileriyle paylaşıyor.

Kaynak:Biyografi.info

Ekin Olcayto videoları

Tüm Ekin Olcayto videoları

Ekin Olcayto için yapılan aramalar

Ekin Olcayto, Ekin Olcayto biyografi, Ekin Olcayto hayatı, Ekin Olcayto özgeçmişi, Ekin Olcayto hakkında, Ekin Olcayto doğum yeri, Ekin Olcayto fotoğraf, Ekin Olcayto video, Ekin Olcayto resim, Ekin Olcayto kimdir?, Ekin Olcayto kaç yaşında?, Ekin Olcayto nereli, Ekin Olcayto memleketi