FB TW PIN NWS
BioRank 4561

Murat Başaran

Doğum tarihi : ??.??.1974
Murat Başaran kaç yaşında : 46
Kilo & Boy :
Burcu :
Murat Başaran doğum yeri : Ankara

Murat Başaran Biyografisi

Ahmet Murat Başaran, 1974de Ankara’da doğmuştur. İ.T.Ü. İnşaat Fak. Harita bölümü mezunudur.
Türk bestekar, söz yazarı ve pop müziği sanatçısı. Şahin Özer'in plakçılıktan 1999 Kasım ayında "Azıcık Ucundan" adlı ilk albümünü çıkarmıştır. Sonra da asıl kendini gösterdiği Hadi Sen de Kudur albümünü 2002 Ağustos ayında çıkarmıştır.

Ahmet Murat Başaran, Yalın, Gökhan Özen, Emel Müftüoğlu, Sezen Aksu olmak üzere diğer sanatçılara verdiği besteler ve Gülben Ergen'e yazdığı şarkıyla da dikkat çekmiştir. Aynı zamanda Hakan Peker’in 2000 yılına damgasını vuran "Karam" şarkısının söz yazarıdır.

Almanya, Hollanda ve avusturya’da 140’ın üzerinde konsere çıktı.

Murat Başaran, 2005 Temmuz ayında Sana Ölürüm adlı üçüncü albümüyle müzikteki başarılı çıkışını devam ettirmeyi başarmıştır. 2,5 yıl aradan sonra 7 Ocak 2008'de "Canın Sağolsun" albümü ile müzik listelerinde zirveye oturmuştur. Gitar çalmaktadır.

Albümleri:
Azıcık Ucundan (2000)
Hadi Sen de Kudur (2002)
Sana Ölürüm (2005)
Canın Sağolsun (2008)


Kaynak:Biyografi.info

Murat Başaran kitapları

Tüm Murat Başaran kitapları

Murat Başaran için yapılan aramalar

Murat Başaran, Murat Başaran biyografi, Murat Başaran hayatı, Murat Başaran özgeçmişi, Murat Başaran hakkında, Murat Başaran doğum yeri, Murat Başaran fotoğraf, Murat Başaran video, Murat Başaran resim, Murat Başaran kimdir?, Murat Başaran kaç yaşında?, Murat Başaran nereli, Murat Başaran memleketi