FB TW GG PIN NWS
BioRank 5132

Nail Olpak

Doğum tarihi : ??.??.1961
Nail Olpak kaç yaşında : 57
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : İş adamı
Nail Olpak doğum yeri : Burdur

Nail Olpak Biyografisi

MÜSİAD Genel Başkanı (Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği)

Nail Olpak, 1961 yılında Burdur'da İbecik köyünde doğmuştur. Babası Halil Olpak’dır. İlkokul’u Muğla-Dalaman’da okudu. Ortaokul’u yatılı olarak Aydın-Nazilli’de bitirdikten sonra, Ardından Aydın Lisesi’nde yatılı okudu, 1977 yılında mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Makine Bölümü’nden mezun oldu. Mezuniyetinden sonra yüksek lisansını enerji alanında yaptı.

ÜniversBA-İngilizce ve Marmara Üniversitesi Arapça Kurslarına devam etti. Çok iyi derecede İngilizce, orta derecede Arapça ve az İtalyanca biliyor.

1983 yılında Umar Makina A.Ş.’de Üretim Mühendisi olarak başladığı iş hayatına, Özgün A.Ş.’de Fabrika Müdür Yardımcısı olarak devam etti. 1989 yılında başladığı Cankurtaran Holding A.Ş.’de sırasıyla; Elektrik Sayaçları üreten ESEM Elektrik Sayaçları A.Ş.‘de Genel Müdür, ESEM Elektrik Sayaçları, MOLVENO Anahtar Serileri, AVE Otomatik Sigortalar, TEKAP Armatürleri üreten Elektrik Şirketleri Grup Başkanı, ROWENTA, TEFAL, CONTI Elektrikli Süpürgeler, Buharlı Ütüler vb üreten Ev Aletleri Grubu dahil, Elektrik ve Ev Aletleri Grup Başkanı, ADİDAS, SLAZENGER, ARENA Spor Malzemeleri dahil tüm Gruplar’dan sorumlu, Cankurtaran Holding Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Aynı grupta 17 yıl görev yaptı.

2005 yılında kendi arzusu ile Cankurtaran Holding Başkan Yardımcısı görevinden ayrıldı ve iki ortağıyla kurduğu NORA Elektrik Malzeile sanayicilik şirketini kurdu. ESEM, NORA ve ARON Markaları ile; Elektronik Elektrik Sayaçları, Otomatik Sigortalar, Kaçak Akım Röleleri, Kontaktörler, Termik Röleler, Termik Manyetik Şalterler, Enerji Tasarruflu Lambalar, Aydınlatma Armatürleri, AVE Markalı Anahtar-Priz serileri vb ürünlerin, Üretim ve Ticaretini yapmakta olan NORA Elektrik Malz. A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis Üyesi olan Nail Olpak, Mimarlar Mühendisler Grubu, Huzur Hastanesi Vakfı ve Kandilli Kulübü Yönetim Kurulu üyeliği görevini de yürütüyor.

28 Nisan 2012 tarihinde yapılan MÜSİAD'ın 21. Genel Kurulu'nun ardından yeni Genel Başkanı olarak Nail Olpak seçildi.

Nail Olpak, 1985 yılında Rizeli bir hanım ile evlendi. 2 oğlu vardır.

MÜSİAD’da 2 yıl Enerji Sektör Kurulu Başkanlığı, 4 Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenen Nail Olpak, 28 Nisan 2012 tarihinde gerçekleştirilen 21. Olağan Genel Kurul ile MÜSİAD’ın 5. Genel Başkanı seçilmiştir. Ayrıca; DEİK Yönetim Kurulu Üyesi, İTO Elektrik-Ekipman Meslek Komitesi’nde Komite ve Meclis Üyesi, KANDİLLİ KULÜBÜ Kurucu Üyesi ve Başkan Vekili, HUZUR HASTANESİ VAKFI Mütevelli Heyeti Üyesi, İGETEV Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi, İDTM YK Üyesi, MMG Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, ENVERDER YK Eski Üyesi, ÇEKÜD, ELSİAD Üyesi olarak hizmetlerini sürdürmektedir.

Kaynak:Biyografi.info

Nail Olpak için yapılan aramalar

Nail Olpak, Nail Olpak biyografi, Nail Olpak hayatı, Nail Olpak özgeçmişi, Nail Olpak hakkında, Nail Olpak doğum yeri, Nail Olpak fotoğraf, Nail Olpak video, Nail Olpak resim, Nail Olpak kimdir?, Nail Olpak kaç yaşında?, Nail Olpak nereli, Nail Olpak memleketi