FB TW PIN NWS
BioRank 2270

Ünsal Arık

Doğum tarihi : 27.Ekim.1980
Ünsal Arık kaç yaşında : 41
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Meslek : Boksör
Ünsal Arık doğum yeri : Regensburg, Almanya

Ünsal Arık Biyografisi

2014 yılında Tekirdağ'daki boks maçına, üzerinde “Bu ülke Atatürk'ün, Tayyip'in değil” yazılı tişörtle çıktı.

Ünsal Arık, 27 Ekim 1980 tarihinde Almanya'nın Regensburg şehrinde doğmuştur. Babasının adı Mustafa Arık'dır. Aslen Düzcelidir. Almanya’da profesyonel boks yaşamını sürdürmektedir. Takma adı DER BOSS’ = ‘Patron’dur. Asıl mesleği Sigortacılıkdır.

Ünsal Arık, gençliğinde yıllarca Almanya’da Futbol oynayıp başarılı olduğundan Fenerbahçe Spor Kulübünün genç takım seçmelerine davet edilmiştir. Ama o hobi olarak başlattığı Boks kariyerini Profesyonelliğe taşıdı.

Almanya şampiyonluğu olan Ünsal Arık, 2010 yılının Aralık ayında World Boxing Federasyonunda International şampiyonu olmuştur.

Ünsal Arık, 2014 yılında Tekirdağ'daki boks maçına, üzerinde “Bu ülke Atatürk'ün, Tayyip'in değil” yazılı tişörtle çıktı. Bu karşılaşmayı nakavtla kazandı.

Ben bugün Türküm diyebiliyorsam bunu Atatürk sayesinde söyleyebiliyorum” diyen Ünsal Arık, dünün Başbakanı günümüzün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a inat olarak “Bu ülke Atatürk’ün, Tayyip’in değil” yazılı tişörtle ringe çıktığı için yaşadığı sorunlardan dolayı bir sene spordan uzak kaldı. Mayıs 2015 ayında Almanya’da ringe çıkarken bir şarkı kullanmak yerine 10.Yıl Marşını kullanarak çıkması maçı izlemeye gelen bir çok Türk seyircisini duygulandırdı ve rakibini ilk raundda nakavt ederek dünya şampiyonu oldu.

Şampiyon olduktan sonra yaptığı açıklamada “Altın kemeri kaybettiği annesine adadığını ve Atatürk’çü olmadım Atatürk’çü doğdum ve öyle öleceğim. Sporda başarılı olmalıyım ki vatanım , milletim için savaşa devam edeyim. Ne Mutlu Türküm Diyene” dedi.

Şimdiye kadar yaptığı 24 maçta; 22 galibiyetin, 21'ini nakavt ile kazanırken sadece 2 tanesinde yenilmiştir.

2016 Ocak ayında Dünya Boks Şampiyonu Ünsal Arık, kazandığı Dünya Şampiyonluk kemerini, Anıtkabir'e götürdü.

16 Mart 2017 tarihinde Alman ZDF kanalında Jan Böhmermann'ın programına konuk olarak çıktı.

Başarıları :
2014 -GBA Uluslararası Almanya Şampiyonu
2010 - WBF Uluslararası Şampiyonu
2015 - IBF Avrupa Şampiyonu
2012 - IBF Uluslararası Şampiyonu
2012 - IBF Kıtalararası Şampiyonu
2015 - WBU Geçici Dünya Şampiyonu


Kaynak:Biyografi.info

Ünsal Arık videoları

Tüm Ünsal Arık videoları

Ünsal Arık için yapılan aramalar

Ünsal Arık, Ünsal Arık biyografi, Ünsal Arık hayatı, Ünsal Arık özgeçmişi, Ünsal Arık hakkında, Ünsal Arık doğum yeri, Ünsal Arık fotoğraf, Ünsal Arık video, Ünsal Arık resim, Ünsal Arık kimdir?, Ünsal Arık kaç yaşında?, Ünsal Arık nereli, Ünsal Arık memleketi