FB TW GG PIN NWS
BioRank 3647

Şirincan Çakıroğlu

Doğum tarihi : ??.??.1982
Şirincan Çakıroğlu kaç yaşında : 36
Kilo & Boy :
Burcu :
Şirincan Çakıroğlu doğum yeri : Ankara

Şirincan Çakıroğlu Biyografisi

Şirincan Çakıroğlu, 1982 tarihinde Ankara'da doğmuştur. Liseyi, TED Ankara Koleji'nde; Üniversiteyi ise Ankara Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünde okumuştur.
Şirincan Çakıroğlu, Tiyato oyunluğu, Sinema ve dizi oyunculuğu yanı sıra; senaryo yazarlığı, reji asistanlığı, yardımcı yönetmenlik de yapmaktadır. Kanal B ekranlarında yayınlanan çocuk kuşağı programı yapım yardımcılığı görevini üstlendi. 2006 yılında istanbul'a gelen Şirincan Çakıroğlu dizi ve film setlerinde prodüksiyon asistanlığı, yönetmen yardımcılığı gibi görevler yaptı.

2010 - 2011 yılları arasında BKM Yılmaz Erdoğan tarafından kurulan PROT atölyesinde senaryo ve oyunculuk dersleri alarak Çok Güzel Hareketler Bunlar seti için oyunculuk ve skeç yazarlığı görevlerinde bulundu.

2011 yılında Ülker Dankek Çay Saati reklamında oynadı.

Güldür Güldür” adlı komedi programında oyunculuk yapmaya devam etmektedir. “Güldür Güldür” adlı televizyon şovunda Ali Sunal, Alper Kul, Aylin Kontente, Aziz Aslan, Burak Topaloğlu, Dilşah Demir, Doğa Rutkay, Doğukan Polat, Meltem Yılmazkaya, Çağlar Çorumlu, Onur Buldu, Özgün Aydın, Onur Atilla ile beraber oynadı.

2014 yılında senaristliğini ve yönetmenliğini Cem Yılmaz’ın yaptığı “Pek Yakında” adlı sinema filminde Cem Yılmaz, Ozan Güven, Zafer Algöz, Özkan Uğur, Çağlar Çorumlu, Ayşen Gruda, Tülin Özen ile birlikte rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
2014 - Pek Yakında (sinema filmi)
2014 - Güldür Güldür – (Fatoş Kardeş) (dizi)
2013 - Kelebeğin Rüyası – (Ayşegül)(sinema filmi)
2011 - Çok Güzel Hareketler Bunlar (dizi)
2003 - Aynada (Kısa Film)
2001 - Faaliyetler ve Topluluklar (Kısa Film)


Kaynak:Biyografi.info

Şirincan Çakıroğlu için yapılan aramalar

Şirincan Çakıroğlu, Şirincan Çakıroğlu biyografi, Şirincan Çakıroğlu hayatı, Şirincan Çakıroğlu özgeçmişi, Şirincan Çakıroğlu hakkında, Şirincan Çakıroğlu doğum yeri, Şirincan Çakıroğlu fotoğraf, Şirincan Çakıroğlu video, Şirincan Çakıroğlu resim, Şirincan Çakıroğlu kimdir?, Şirincan Çakıroğlu kaç yaşında?, Şirincan Çakıroğlu nereli, Şirincan Çakıroğlu memleketi