FB TW PIN NWS

Emre ırkçılıktan aklandı

2007-03-19
İngiltere Futbol Federasyonu, Newcastle kulübünde forma giyen milli futbolcu Emre Belözoğlu'nun ''ırkçılık'' suçlamalarından aklandığını, resmi internet sitesinde açıkladı.

Federasyon açıklamasında, Disiplin Kurulu'nun bugün yaptığı oturumda Emre Belözoğlu ile ilgili suçlamaların ele alındığı, ancak bu suçlamalara ilişkin yeterli kanıtın bulunmadığı bildirildi.

Açıklamada, ''Alınan kararda, sunulan bütün delillerin dinlenmesinden sonra Futbol Federasyonu ve Newcastle United kulübü, kanıtların yeterli olmadığında uzlaştı. Bizce ortaya konulan suçlamalar kanıtlanamamıştır'' denildi.

Milli Futbolcu Emre Belözoğlu, yaptığı açıklamada, İngiltere'de kendisine yöneltilen, ''Irkçılık'' suçlamasında beraat etmekten dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Emre, ''Bu suçlama ile yargılanıp beraat ettim ve bundan dolayı çok mutluyum. Ben, ırkçı bir insan değilim ve ırkçılığı her zaman lanetlerim'' dedi.

İngiltere Futbol Federasyonu'na (FA), duruşmayı adil bir biçimde yürüttükleri için teşekkür eden Emre, ''Son iki ay benim için çok zor geçti. Artık tek düşüncem mesleğime devam etmek. Bu yaşananlar sırasında Türk milletinden aldığım destekten dolayı, çok teşekkür ederim'' diye konuştu.