FB TW PIN NWS
BioRank 368

Çağlar Ertuğrul

Doğum tarihi : 05.Kasım.1987
Çağlar Ertuğrul kaç yaşında : 34
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Meslek : Dizi Oyuncusu
Çağlar Ertuğrul doğum yeri : Karşıyaka, İzmir

Çağlar Ertuğrul Biyografisi

Sinema oyuncusu Jake Gyllenhaal'e olan benzerliğiyle dikkat çekmektedir.

Çağlar Ertuğrul, 5 Kasım 1987 tarihinde İzmir’de Karşıyaka’da doğmuştur. Babası jeoloji mühendisi, annesi diş hekimidir. Bir ablası vardır. Bornova Anadolu Lisesinden 2005 yılında mezun oldu. 2011 yılında ise Koç Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Üniversitenin tiyatro koluna girdi ve 3 sene tiyatro yaptı.

Bir ajansa kaydoldu. Üniversite son sınıftayken Akademi 35 Buçuk Sanat Evi'nde de eğitim gördü. Daha sonra da 3 MOTA Sanat Atöylesi'nde modern oyunculuk dersleri aldı.

Rocco Sıkısakız Reklamı, Pınar Krem Peyniri, Turkcell gibi reklam filmlerinde oynadı.

Basketbol, tenis, futbol, voleybol ile ilgilenen Çağlar Ertuğrul, çok iyi derecede İngilizce ve iyi derecede Almanca bilmektedir.

2012 yılında yönetmen ve senarist Alper Çağlar ile tanıştıktan sonra “Dağ” filminde oynadı. Erzurum'da Dağ filminin çekimleri tamamlanmak üzereydi ki, Mahsun Kırmızgül dizisi için onu denemelere çağırdı.

Çağlar Ertuğrul, genel yönetmenligini ve yazarlığını Mahsun Kırmızıgül'ün yaptığı 2012 - 2014 yılları arasında “Benim İçin Üzülme” adlı dizide Fulya Zenginer, Tansel Öngel, Öykü Çelik, Ünal Silver, Selin Şekerci ile birlikte başrolü paylaştı.

27 Şubat 2014 tarihinde başlayıp 12 Nisan 2014 tarihinde sona eren “Boynu Bükükler” adlı komedi ve gençlik dizisinde Sedef Avcı, Ahmet Saraçoğlu, Murat Akkoyunlu gibi oyuncularla birlikte oldu.

Mayıs 2014 ayında başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ, Farah Zeynep Abdullah, Birkan Sokullu, Seda Güven ve Ushan Çakır’ın paylaştığı ve yönetmenliğini Hilal Saral’ın yaptığı “Kurt Seyit ve Şura” adlı diziye dahil oldu.

24 Ekim 2014 tarihinde başlayıp 27 Kasım 2014 tarihinde sona eren “Beyaz Karanfil” adlı dizide Kenan Çoban, Hakan Boyav, Ali Sürmeli ile beraber rol aldı.

2016 yılında senaryosu ve yönetmenliği Alper Çağlar'dan olan "Dağ 2" adlı sinema filminde Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Ahu Türkpençe, Murat Serezli, Emir Benderlioğlu, Murat Arkın birlikte rol aldılar.

2017 yılında Star Tv ekranlarında yayınlanan, başrolü Nazan Kesal, Afra Saraçoğlu, Deniz Baysal, Mahir Günşiray, Çağlar Ertuğrul, Tolga Güleç, Alp Navruz ile paylaştığı Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde Yağız Egemen karakterini canlandırdı.

2021 yılında yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın yaptığı, senaryosunu Ethem Özışık’ın yazdığı, yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın’ın yaptığı, konusu (MİT) Milli İstihbarat Teşkilatı'nda çalışan özel bir ekibin iş hayatı ile birlikte özel hayatını da konu edinen “Teşkilat” adlı televizyon dizisinde Çağlar Ertuğrul, Deniz Baysal, Mesut Akusta, Ezgi Eyüboğlu, Tuncer Salman, Ezgi Şenler, Mehmet Usta, Nihat Altınkaya, Yavuz Bingöl, Serdar Yeğin başrollerde oynadı.

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları :
Romeo ve Juliet
Yobaz
Kaos Teorileri
Leş

Filmleri ve Dizileri :
2021 - Teşkilat (Serdar) (TV Dizisi)
2019 - 2020 - Afili Aşk (Kerem Yiğiter) (TV Dizisi)
2019 - Çok Güzel Hareketler 2.Kusak (Kerem) (TV Dizisi)
2019 - Kızım Gibi Kokuyorsun (Ibrahim) (Sinema Filmi)
2018 - Yanımda Kal (Emir) (Sinema Filmi)
2018 - Ailecek Şaşkınız (Doktor Onay)(Sinema Filmi)
2017 - Fazilet Hanım ve Kızları (Yağız Egemen)(TV Dizisi)
2016 - Dağ 2 (Üsteğmen Oğuz Çağlar)(Sinema Filmi)
2016 - Biz Size Döneriz (Akın Yılmaz)(Sinema Filmi)
2014 - Beyaz Karanfil (Başar) (TV Dizisi)
2014 - Kurt Seyit ve Şura (Yusuf) (TV Dizisi)
2014 - Panzehir (Kağan Dağdeviren) (Sinema Filmi)
2014 - Boynu Bükükler (Kaptan Galoş Ersen) (TV Dizisi)
2014 - Bana Masal Anlatma (Erdil)(Sinema Filmi)
2012 - 2014 - Benim İçin Üzülme (Sinan) (TV Dizisi)
2012 - Dağ (Oğuz) (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Çağlar Ertuğrul filmleri

Tüm Çağlar Ertuğrul filmleri

Çağlar Ertuğrul için yapılan aramalar

Çağlar Ertuğrul, Çağlar Ertuğrul biyografi, Çağlar Ertuğrul hayatı, Çağlar Ertuğrul özgeçmişi, Çağlar Ertuğrul hakkında, Çağlar Ertuğrul doğum yeri, Çağlar Ertuğrul fotoğraf, Çağlar Ertuğrul video, Çağlar Ertuğrul resim, Çağlar Ertuğrul kimdir?, Çağlar Ertuğrul kaç yaşında?, Çağlar Ertuğrul nereli, Çağlar Ertuğrul memleketi