FB TW PIN NWS
BioRank 85

Süleyman Savaş Erdem

Doğum tarihi : ??.??.1969
Süleyman Savaş Erdem kaç yaşında : 53
Kilo & Boy :
Burcu :
Süleyman Savaş Erdem doğum yeri : Ankara

Süleyman Savaş Erdem Biyografisi

12 Mayıs 2016 tarihinden itibaren Ordu Yardımlaşma Kurumu, İcra Kurulu Başkanıdır.

Süleyman Savaş Erdem, 1969 yılında Ankara’da doğmuştur. 1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. 2003–2005 yıllarında ABD Pensilvanya, Pittsburgh'da Carnegie Mellon Üniversitesi’nde Toplumsal Politikalar ve İşletme konulu yüksek lisansını tamamladı.

Süleyman Savaş Erdem, 1997 yılında yapılan Başbakanlık Müfettiş Yardımcılığı sınavında başarı göstererek kamu çalışma hayatına başladı. 2000 yılında Başbakanlık Müfettişi, 2007 yılında ise Başbakanlık Başmüfettişi oldu.

2003 – 2005 yılları arasında Carnegie Mellon Üniversitesi’nde (Pittsburgh/ABD) Kamu Yönetimi ve Politikası alanında Yüksek Lisans Eğitimi gören Erdem, Yüksek lisans eğitimi sırasında Sosyo-ekonomik, eğitim, suç ve siyasi katılım verilerine göre ABD kentleri sıralamasında Prof. Al Blumstein Sistem Sentez Projesi çalışması gibi önemli projelerde aktif görev aldı.

Prof. Dr. Denisse M. Rousseau ile Örgütsel Değişim (Organizational Change) konusunda araştırmalarda bulundu. Ayrıca ABD New York'da bulunan Network 20/20 isimli STÖ’ün çalışmalarına katıldı.

Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunan Süleyman Savaş Erdem, kamu çalışma hayatı boyunca; Bankacılık, Enerji, Gayrimenkul, Altyapı Yatırımları gibi sektörler başta olmak üzere, Bağımsız İdari Otoritelerin (özellikle EPDK, BDDK, TMSF, SPK, TAPDK gibi) lisans ve düzenleyici-denetleyici kararları, Sürdürülebilir Enerji Kaynakları ve Ülkemiz Enerji Arz Güvenliği gibi Enerji politikaları, Kamu Bankaları ile Özel Bankaların kredi politikaları, Hasılat Paylaşım Modeli ile Konut Üretimi, Sürdürülebilir Kentleşme ve Çevre Konularında AB mevzuatına uyum, Kamu ve özel sektör kuruluşları tarafından kullanılan AB hibe fonlarının etkin ve verimli harcanmasının temini, konularında inceleme ve denetimler yapılması gibi görevlerin yanı sıra, Başbakanlık ve Bakanlıklarla, Hazine Müsteşarlığı, RTÜK, TRT ve TOKİ gibi devlet teşkilatının önemli kurum ve kuruluşları ile bürokrasinin üst idari görevlileri olan müsteşar, müsteşar yardımcılıkları, genel müdür, üst kurul başkan ve üyeleri, teftiş kurulu başkan ve üyeleri, kurum, kurul başkanları ve yardımcıları hakkında farklı konularda inceleme ve soruşturma görevlerini yerine getirdi.

Ulusal düzeyde, 8. ve 9. Kalkınma Planlarının hazırlanması, 1999 yılında Türkiye'de meydana gelen deprem sonrası kurtarma çalışmaları ile Hibe ve Bağışların Denetimi, Doğrudan Yabancı Yatırımları artırmak amacıyla kamu sektöründe saydamlığın artırılması ve kırtasiyeciliğin (Red Type) azaltılması, Uluslararası düzeyde ise Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler, Dünya Bankası, UNDP, OECD, GRECO; gibi kurum ve kuruluşlar nezdinde gerçekleştirilen; Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesi, Şeffaflığın ve Verimliliğin Artırılması, İyi Yönetişim mekanizmalarının tanımlanması ve kurulması gibi önemli çalışmalarda aktif rol alarak komite başkanlığı ve üyeliği görevlerini yürüttü.

İyi derecede İngilizce ve Almanca konuşabilen Süleyman Savaş Erdem, Ziraat Bank Montenegro AD Yönetim Kurulu Üyeliğini de yürütüyor.

Süleyman Savaş Erdem, Handan Hanım ile evlidir ve Dilara adında kızı vardır.

OYAK’ta 16 yıldır görev yapan Genel Müdür Coşkun Ulusoy’un istifa etmesinin ardından 12 Mayıs 2016 tarihinde Süleyman Savaş Erdem, yönetim kurulu tarafından Ordu Yardımlaşma Kurumu, İcra Kurulu Başkanı görevine getirildi.

Yürüttüğü Görevler:
OYAK Genel Müdürü 2016 -
Ziraat Bank Montenegro AD Yönetim Kurulu Üyesi 2016 -
Başbakanlık Başmüfettişi 2014 - 2016
Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı 2008 - 2013
Başbakanlık Baş Müfettişi 2007 - 2008
Başbakanlık Müfettişi 2000 - 2007
Başbakanlık Müfettiş Yardımcılığı 1997- 2000


Kaynak:Biyografi.info

Süleyman Savaş Erdem için yapılan aramalar

Süleyman Savaş Erdem, Süleyman Savaş Erdem biyografi, Süleyman Savaş Erdem hayatı, Süleyman Savaş Erdem özgeçmişi, Süleyman Savaş Erdem hakkında, Süleyman Savaş Erdem doğum yeri, Süleyman Savaş Erdem fotoğraf, Süleyman Savaş Erdem video, Süleyman Savaş Erdem resim, Süleyman Savaş Erdem kimdir?, Süleyman Savaş Erdem kaç yaşında?, Süleyman Savaş Erdem nereli, Süleyman Savaş Erdem memleketi