FB TW PIN NWS

Bilardo Milli Takımı Dünya İkincisi Oldu

2016-02-22
Bilardo Milli Takımı Dünya İkincisi Oldu
Bilardo Milli Takımı Dünya İkincisi Oldu

Semih Saygıner ve Lütfi Çenet'ten oluşan Bilardo Milli Takımımız, Dünya Bilardo Şampiyonası'nda finalde Hollanda ekibine yenilerek ikinci oldu.


Türkiye, 21 Şubat 2016 tarihinde Milli Takımlar Dünya Bilardo Şampiyonası'nda ikinci olarak büyük başarıya imza attı.

18 Şubat Perşembe günü Almanya'nın Viersen kentinde başlayan Milli Takımlar Dünya Şampiyonası'nda Türkiye A Takımı'nı temsil eden Semih Saygıner ve Lütfi Çenet Dünya İkincisi oldular. Viersen kentinde gerçekleştirilen şampiyona, 21 Şubat 2016 tarihinde yarı final ve final müsabakalarıyla sona erdi.

Milli Takımlar Dünya Şampiyonası'nda Jean van Erple ile karşılaşan Lütfi Çenet mücadeleyi farklı kaybetti. Gözler Semih Saygıner'e çevrildi.

SAYGINER'İN ÇABASI YETMEDİ

Semih Saygıner ise Bursa'da yapılan 2016 Dünya Kupası'nın ilk ayağını kazanan Jaspers ile oynadı. İyi başlayan rakibine karşı direnç gösteren Saygıner çok formda gözüken Jaspers'a karşı hemen pes etmedi. Saygıner kazansa 15 sayı üzerinden uzatmalar oynanacaktı ama 'Büyük usta'nın çabası yetmedi. Finalde Hollanda'ya kaybeden Türkiye, Dünya ikincisi oldu.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Almanya'nın Viersen kentinde düzenlenen Milli Takımlar Dünya Şampiyonası'nda dünya ikincisi olan bilardo milli takımı için bir tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Çağatay Kılıç tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Milli Takımlar Dünya Şampiyonası'nda ülkemizi temsil eden Semih Saygıner ve Lütfi Çene dünya ikincisi olarak bize büyük bir gurur yaşattılar. Sporcularımızı gönülden tebrik eder başarılarının devamını temenni ederim.”