FB TW GG PIN NWS
BioRank 3214

Büşra Sanay

Doğum tarihi : ??.??.1986
Büşra Sanay kaç yaşında : 33
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : TV sunucusu
Büşra Sanay doğum yeri : İstanbul

Büşra Sanay Biyografisi

Büşra Sanay, 1986 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul 50. Yıl İnsa Lisesi'ni 2003 yılında bitirdi. 2006 yılında Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü kazandı.
Selçuk Üniversitesi bünyesinde bulunan ve yerel yayın yapan ÜNTV'de 2007 yılında sinema programı hazırlayıp sundu. Üniversitenin ikinci yılında da muhabirlik yapmaya başladı. Gündüzleri muhabirlik, akşamları derslerine girdi, geceleri ise haber bülteni sunup günü kapattı.

2008'de CNN TÜRK ve 2009 yılında da Cumhuriyet Gazetesi'nde staj yaptı.

Hobileri arasında tiyatro izlemek, fotoğraf çekmek ve yazı yazmak vardır. Türkiye'nin geçmişinde yaşananları araştırmak okumak merakları arasındadır. Bu arada parapsikoloji ile ilgilenir, tam bir Zülfü Livaneli hayranı ve Ankara aşığıdır. Dünyayı gezmek ve değişik konularla ilgili gözlemlerini bir kitapta toplamak istiyor.

CNNTURK’ün 2013 yılı yeni yayın döneminde, Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde “diksiyon – spikerlik kursu, sunuculuk ve beden dili eğitimi” konularında tüm ekran yüzlerine aldırdığı eğitimden Büşra Sanay’da faydalandı.

Kaynak:Biyografi.info

Büşra Sanay için yapılan aramalar

Büşra Sanay, Büşra Sanay biyografi, Büşra Sanay hayatı, Büşra Sanay özgeçmişi, Büşra Sanay hakkında, Büşra Sanay doğum yeri, Büşra Sanay fotoğraf, Büşra Sanay video, Büşra Sanay resim, Büşra Sanay kimdir?, Büşra Sanay kaç yaşında?, Büşra Sanay nereli, Büşra Sanay memleketi