FB TW GG PIN NWS
BioRank 5841

Ali Jean Çorakçı

Doğum tarihi : 11.Şubat.1985
Ali Jean Çorakçı kaç yaşında : 33
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Meslek : Gazeteci, Yazar
Ali Jean Çorakçı doğum yeri : Beyoğlu, İstanbul

Ali Jean Çorakçı Biyografisi

Ali Jean Çorakçı, 11 Şubat 1985 tarihinde İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde doğmuştur. İstanbul’da önce Fransız Pierre Loti'de anaokulundan itibaren başlayıp ortaokul bitene kadar devam etmiş, ardından Özel Nilgün Doğay lisesinden mezun olmuştur. Sonra Fransa'da Sorbonne Üniversitesi Hukuk bölümünü bitirmiştir.
İstanbul'a geri döndükten sonra Beykent Ünivesitesinde Turizm Rehberliğini okuduktan sonra eğitim hayatına ara vermiş ve Turizm'de 2015'e kadar tüm iş alanlarında çalışmıştır.

Akademisyen bir aileden gelen Ali Jean Çorakçı, hem Türk vatandaşı hem Fransız vatandaşıdır. Türkçe gibi Fransızcayı da ana dili gibi konuşmaktadır.

Şubat 2015'te Enka İnşaat şirketinde Afrika'nın incisi Gabon'da Tercümanlık ve Personel şefliği görevini başarıyla tamamlamış olup Superhabertv, kamudanhaber.net ve kozmopolitik'te çalışmış ve halen Şalom gazetesinde yazılar yazmaktadır.

Aynı zamanda yeni çıkan ''Eski Bir Alkoliğin Günlüğü'' aldı kitabın da yazarıdır.

Resmi web sitesinden yazdığı köşe yazıları, makalelerine hakkında bilgi alabilirsiniz:
http://www.alijeancorakci.com/sayfa/72/yazilarim
Kendisine Twitter resmi hesabından da ulaşabilirsiniz:
www.twitter.com/alijeancorakci

Kitapları :
2016 - Eski Bir Alkoliğin Günlüğü


Kaynak:Biyografi.info

Ali Jean Çorakçı kitapları

Tüm Ali Jean Çorakçı kitapları

Ali Jean Çorakçı için yapılan aramalar

Ali Jean Çorakçı, Ali Jean Çorakçı biyografi, Ali Jean Çorakçı hayatı, Ali Jean Çorakçı özgeçmişi, Ali Jean Çorakçı hakkında, Ali Jean Çorakçı doğum yeri, Ali Jean Çorakçı fotoğraf, Ali Jean Çorakçı video, Ali Jean Çorakçı resim, Ali Jean Çorakçı kimdir?, Ali Jean Çorakçı kaç yaşında?, Ali Jean Çorakçı nereli, Ali Jean Çorakçı memleketi