FB TW PIN NWS
BioRank 300

Serdar Kolo

Doğum tarihi : 23.Aralık.1988
Serdar Kolo kaç yaşında : 33
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Meslek : İş adamı
Serdar Kolo doğum yeri : Gebze, Kocaeli

Serdar Kolo Biyografisi

Aslen Erzurumlu olan Serdar KOLO, 1988 doğumludur. Henüz 18 yaşında iken iş hayatına atılmıştır. Türkiye’nin en köklü uluslararası holdinglerinden birinde satış, pazarlama ve ürün geliştirme alanlarında görev almıştır.
KOLO; yüksek lisans eğitimini, İstanbul Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünde görmüştür. Türkiye’de Tasarruf Finansman sektörünün temellerin atılmaya başladığı dönemde yedi yıl boyunca satış ve pazarlama departmanlarında yöneticilik görevleri yürütmüştür.

2017 yılında güçlü bir yurtdışı yatırımcı grubu ile birlikte Tasarruf Finansman sektörünün yenilikçi firması Finansevim’i kurmuştur. Kurucu Ortak ve Ceo Görevlerini üstlenmiştir. Sonraki süreçte diğer ortaklardan tüm hisseleri devralmıştır. Bunların yanı sıra otomotiv sektörü yatırımı olarak gerçekleştirilen Otokolo Motorlu Araçlar, gayrimenkul kuruluşu yatırımı olarak Kolo Real Estate, Sigortacılık yatırımı olarak IQ Sigorta, Türkiye’nin en büyük interaktif organizasyonu olma gayesiyle yola çıkan International Medya ve Haber International, ülke çapında 81 ilde organizasyonları bulunan pazarlama şirketi olarak VBTT Veri Pazarlama firmalarını kurmuştur.

Serdar KOLO; takvimler 2020’yi gösterdiğinde kendi alanlarında başarılara ulaşan tüm şirketleri kurduğu Kolo Holding çatısı altında birleştirmiştir.

Genç ve başarılı iş insanı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Yatırımcı Tazmin Merkezi’nin açtığı ihaleyi kazanıp finans piyasalarında resmi alana adım atarak, Focus Yatırım’ı kurmuştur. Focus Yatırım’ı Kolo Holding yapısına dâhil ederek diğer aracı kurum ve bankalar ile aynı sektörde hizmet vermeye başlamıştır.

Dünyanın en prestijli iş dünyası ödüllerinin başında gelen StevieAwards’ta, Yılın Finansal Girişimcisi ve Yılın Yönetim Kurulu Başkanı dallarında ödüllere layık görülen KOLO; Tasarruf Finansman sektörünü güçlü bir zemine oturtmak adına Yapı Tasarruf Finansman Derneği'ni kurmuştur. Tasarruf Finansman modelini ülkemizde etkin kullanmayı amaçlayan çalışmalara imza atmakta ve derneğin kurucu başkanlık görevini yürütmeye devam etmektedir.

Halen Kolo Holding Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Serdar KOLO; Beşiktaş JK Kongre Üyesidir. İngilizce ve Arapça bilen KOLO; evli ve iki çocuk babasıdır.Kaynak:Biyografi.info

Serdar Kolo hakkında haberler

Tüm Serdar Kolo haberleri

Serdar Kolo videoları

Tüm Serdar Kolo videoları

Serdar Kolo için yapılan aramalar

Serdar Kolo, Serdar Kolo biyografi, Serdar Kolo hayatı, Serdar Kolo özgeçmişi, Serdar Kolo hakkında, Serdar Kolo doğum yeri, Serdar Kolo fotoğraf, Serdar Kolo video, Serdar Kolo resim, Serdar Kolo kimdir?, Serdar Kolo kaç yaşında?, Serdar Kolo nereli, Serdar Kolo memleketi